BluePink BluePink
XHost
Gazduire site-uri web nelimitata ca spatiu si trafic lunar la doar 15 eur / an. Inregistrare domenii .ro .com .net .org .info .biz .com.ro .org.ro la preturi preferentiale. Pentru oferta detaliata accesati site-ul BluePink
Michael szülei, James és Deloris New York szociálisan igencsak elmaradott negyedében, Brooklynban laktak. Felismerték, hogy ez a környezet nem alkalmas gyermekeik számára, hogy tartalmas életet élhessenek, így Michael 7 éves korában az észak-karolinai Wilmingtonba költöztek. Itt James egy elektronikai üzemben, Deloris pedig egy bankban dolgozott.
Michael bátyja, az ifjabb James katonának állt, míg o a sportban látta a kitörési lehetoséget. Próbálkozott az amerikai futballal és a baseballal is, mielott még a gyuruk lenyugözték volna.
A helyi Emsley A. Laney Gimnáziumban kezdte bontogatni szárnyait, de az elso két évében kevés sikerrel. Hiába volt labdabiztos, technikás, nem volt elég magas. Második nyarán hirtelen nott 10 centimétert, így harmadik évében már nem lehetett kihagyni a csapatból. Utolsó évében beválasztották a legjobb középiskolások csapatába, ezt 29 pontos, 11 lepattanós és 10 gólpasszos átlagával érdemelte ki. Ez az eredmény jó ajánlólevél volt a késobbiekre nézve, több egyetemi játékosmegfigyelo figyelmét is felkeltette

1981-ben az Észak-karolinai Egyetem (University of North Carolina) hallgatója lett, ahol a fo tárgyának a kulturális földrajzot választotta. Gólyaként az Év újoncának választották 13,4 pontos átlagával. A Dean Smith vezette kosárlabdacsapatban együtt játszott James Worthyval, a késobbi NBA-legendával és a szintén NBA-játékossá váló Sam Perkinssel.
1982-ben megnyerték az egyetemi bajnokságot, a dönto kosarat Michael szerezte egy középtávoli tempódobást követoen a Georgetown csapata ellen. Megválasztották az év egyetemi játékosának és az All Star csapatba is bekerült. Ezzel a sajtó érdeklodésének középpontjába került, óriási tehetségnek kiáltották ki, a válogatottba is behívták, amivel 1984-ben megnyerték az olimpiát Los Angelesben. Az amator kosarasokból felálló csapat kapitányaként 17,1 pontátlagával járult hozzá a sikerhez.[10] Ilyen sikerek után nem fejezte be az egyetemet, hanem a harmadik év után jelentkezett az NBA-draftra.[11]

Az 1984-es drafton[11] a harmadik választott lett, a Houston Hakeem Olajuwont, a Portland Sam Bowie-t részesítette elonyben vele szemben. A Chicago képviseloje, Rod Thorn alig hitt a szemének, hogy ekkora kincset hagytak meg nekik.
Az eredmények rögtön igazolták az elvárásokat, az addig a liga egyik leggyengébb csapatának számító Bulls kapásból bejutott a rájátszásba[12] ahol a Milwaukee elso körben kiverte oket. Michael 28,2 pontos átlagával elnyerte az Év újonca címet és az NBA All Star-csapatába is beválasztották.
Már az elso hónapban óriási rajongás vette körül, a Sports Illustrated magazin a címlapjára tette, azzal a felirattal, hogy „Egy csillag született” (A Star Is Born). Ez a rajongás több öregebb játékosnak szúrta a szemét, ennek volt köszönheto az incidens, amikor a már említett All Star-meccsen csapattársai „bojkottálták”, nem adtak neki labdát, még a legegyértelmubb helyzetekben sem. Michael ezért „nemes bosszút” állt: február 12-én az egyik ot kiközosíto játékos, Isiah Thomas által vezetett Detroitnak újoncrekordot jelento 49 pontot dobott.
Elso évét végeredményben csapata legponterosebb (28,2 pont), legjobban lepattanózó (6,5 lepattanó), legtöbb gólpasszt adó (5,9 assziszt[13]) és legtöbb labdát szerzo játékosaként zárta.

Második szezonját meghatározta az idényeleji lábtörése, ami miatt a 82-bol csak 16 meccsen tudott játszani. Csapata nélküle is kiverekedte a playoffba[14] jutást, ahol is a Boston Celtics várt rájuk. Sérülésébol felépülve ekkor már csapata segítségére tudott lenni, a kétszeres hosszabbításba torkolló második összecsapáson ma is rekordnak számító 63 pontot dobott.[10] Ez kevés volt a sokkal jobb játékerot képviselo ellenfél ellen, 3-0-s söpréssel[15] a massachusettsi gárda ment tovább. Larry Bird, az ellenfél csapatkapitánya így nyilatkozott Jordanrol a mérkozés után: „Az Úristen Michael Jordan képében testesült meg.” [16]
Az 1986–87-es szezon még mindig csak egyéni sikereket hozott, 37,1-es átlagával megszerezte elso pontkirályi címét, Wilt Chamberlain óta elsoként lépve át az egy idényben dobott 3000 összpontos álomhatárt, és 8 mérkozésen szerzett 50 vagy több pontot.[10] Az MVP-címet[17] azonban a Lakersnél játszó Magic Johnson elvitte elole. Csapatával újra bejutott a rájátszásba, és újra az egy évvel korábbi történet adta elo magát, a Celtics 3–0-val kisöpörte oket.
Felismervén, hogy egy emberrel nem lehet maradandó eredményt elérni, a csapat fonökei agilis fiatal tehetségeket hoztak a gárdába 1987-ben Scottie Pippen és Horace Grant személyében. Ok segíthettek levenni a terhet Jordan válláról, aki ebben az évben újra gólkirály lett 32,5 pontos átlagával, és végre megkapta a megérdemelt MVP-címet[17] is.
Beválasztották az Év védekezo csapatába és egyénileg is a legjobb védekezo játékosnak választoták 1,6-es blokk- és 3,16-os labdaszerzésátlagának köszönhetoen. Ebben az évben lett eloször az All Star-hétvége[9] legértékesebb játékosa, és megnyerte a zsákolóbajnokságot is.
A csapatnak most már több babér termett, végre túljutottak a rájátszás elso körén, ahol a Cleveland csapatát búcsúztatták 3–2-es összesítéssel, vagyis a leheto legszorosabb eredménnyel. Olyannyira szoros volt ez a párharc, hogy a dönto mérkozésen, mint már addig sokszor és azután is számtalanszor, Jordan utolsó másodpercekbeli kosarával nyert a Bulls. A második körben az Isiah Thomas vezette detroiti „rosszfiúk”[18] jelentették a legyozhetetlen akadályt, szintén ötmeccses öldöklo küzdelemben.
A következo, 1988-89-es szezonban Jordan újra gólkirály lett 35 pontos átlaggal, és az Év védekezo ötösébe is beválasztották. Az ezévi All Star-hétvége[9] sokaknak nem a „nagymeccs” miatt emlékezetes, hanem Jordan és Dominique Wilkins csatája miatt a zsákolóbajnokság döntojében. Michael ekkor mutatta be a legendássá vált büntetovonalról zsákolást, amivel újra megnyerte a versenyt.[19]
A playoffban sem a New York Knicks, sem a Cleveland nem volt méltó ellenfele a Bullsnak. Eloször történetük során bejutottak a focsoportdöntobe, ahol újra a Detroit Pistonssal találkoztak. Az o taktikájuk külön figyelmet fordított Jordan semlegesítésére, ha hozzá került a labda, egyszerre két-három ember ugrott rá. A „Jordan Rules”-nek nevezett stratégia meghozta eredményét, újra a Detroit lett a párharc gyoztese.
Az 1989–90-es szezonban a segédedzobol menedzserré léptették elo Phil Jacksont, akinek a vezetésével tökéletesebbé vált a csapatjáték. O vezette be a Bullsnál az ún. „háromszög támadást”.[10] Jordan újra gólkirály lett, 33,6-es átlaggal, és újra beválasztoták az év védekezo ötösébe is. A csapat ismét a konferenciadöntoig menetelt a Milwaukeet és a Philadelphia 76erst földbe döngölve, és ott szoros küzdelemben, immár sorozatban harmadszor, a Detroit verte ki oket a további küzdelmekbol.
Web Page Maker, create your own web pages.